Hizmetlerimiz

EDİTÖRYEL

1. İçerik Geliştirici Editörlük Hizmeti

 • Genel bir çerçevede olayların örgüsünü ve oluşturulan karakterlerin özelliklerini değerlendirir.
 • Olay örgüsü ve karakterler ile ilgili değerlendirmeden sonra eseri bir bütün olarak inceleyerek eserin genel tutarlılığı ve uyumuna katkı sağlayabilecek gerekli ipuçları sağlar.
 • Sunuş, ön söz, son söz ve arka kapak yazılarını değerlendirir.
  Okur istekleri ve edebiyat piyasası göz önünde bulundurularak yazara/şaire gerekli danışmanlık hizmeti verilir.

 

2. Metin Editörlüğü Hizmeti (Redaksiyon)

 • Olay örgüsü çerçevesinde ele alındığında, ortaya çıkabilecek kurgusal tutarsızlıkların yeniden düzenlenmesi için öneriler sunulur.
  Metnin daha kolay takip edilmesini sağlayacak cümle yapısı ve kelime seçimi ile ilgili gerekli öneriler yapılır.
 • Ana metnin ile ilgili kontrollerin yanı sıra içindekiler, dip notlar, kaynakça bölümleri düzenlenir.
 • Dilbilgisi ve imla kurallarına uygun bir biçimde metnin yeniden düzenlenmesi yapılır.

 

3. Son Okuma Editörlüğü Hizmeti (Tashih)

 • Metin baskıya gitmeden önce dikkatlice incelenerek noktalama ve yazım hataları tespit edilir.
 • Tespit edilen noktalama ve yazım hataları doğrultusunda metin, dilbilgisi ve imla kurallarına uygun bir biçimde düzenlenir.

TASARIM

Okuyucularınız kitabınızı okumadan önce, eserinizin kapağını göreceği için, eserinizin kapağının ve reklam tasarımlarının kitabın içeriğini yansıtması ve okuyucunun ilgisini çekmesi gereklidir. Eseriniz ile ilgili grafik tasarımlar; renk ayrımı, kapak tasarımları, grafik tasarımlar, broşür, matbaa hazırlık çalışmaları konusunda sektöründe grafik ve baskı öncesi hazırlık alanında faaliyet gösteren Repar Reklamcılık’ın deneyimli grafikerleri tarafından, Karbon Kitaplar editörlerinden gelecek raporlar doğrultusunda tamamlanacaktır.

ÜRETİM

Karbon Kitaplar tarafından yayınlanacak olan eseriniz, hem ePub formatında e-kitap, hem de basılı kitap formatında hazırlanır. Basılı kitapların iç sayfaları, 1. kalite kitap kağıdına, gelişmiş teknolojiye sahip dijital baskı cihazı ile basılırken, ön ve arka kapaklar renkli baskıda daha yüksek performans gösteren ofset baskı teknolojisi kullanılarak matbaalarda üretilir.

REKLAM ve TANITIM

Kitabınız basıldıktan sonra okuyucu ile buluşabilmesi için kitabınızın reklam ve tanıtımını yapmanız gereklidir. Karbon Kitaplar sizin için baskısı gerçekleştikten sonra kitabınızın tanıtım metnini, Türkiye’deki on-line kitap mağazalarının tümüne ve Türkiye’de mağazası bulunan kitabevlerinin neredeyse hepsine ve birçok toptancı /dağıtımcı firmaya e-posta ile ya da örnek kitap ile birlikte posta adresine gönderir.

 

Karbon Kitaplar’ın web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılacak paylaşımların yanı sıra sizin kendi imkanlarınız ile diğer iletişim araçlarını da kullanarak yapacağınız tanıtımlar, kitabınızın satışında etkili olacaktır. Kitabınızı okuyucuya tanıtmak için, çeşitli dijital mecralar ve dergi, gazeteler ya da kitap eklerin gibi süreli yayınlarda kitabınızın tanıtımı için reklam vermek isterseniz, Karbon Kitaplar’ın anlaşmalı olduğu kurumlardan, Karbon Kitapların yazarlarına özel olarak sunacağı fiyat fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

SATIŞ ve DAĞITIM

Kitabınızın tanıtımı yapıldıktan sonra, gelecek siparişler doğrultusunda eserleriniz Cağaloğlu’nda bulunan depomuzdan ilgili adreslere anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile sevk edilecektir.


Eserinizi yayınlatmak için yeterince beklemediniz mi?